Padělek, dodatečně signováno Karol Molnár, olej, plátno, rám, 56 × 45,5 cm, sign. PD Molnár K., na rubu razítko. foto: Aukce Sýpka

Vždy, když se objeví falešný K. Molnár v renomované aukční síní, je mi z toho úzko. Přece jen je to trochu odlišná situace od toho, když nějaký nepoctivec umístí padělek do internetové aukce. Velký aukční dům by měl bezpečně určit, jestli je dílo pravé či nikoliv. A nakonec – ten padělek zůstane viset v jejich katalogu. Položka byla nabízena za 15.000 Kč, ale neprodala se, jelikož komunitu sběratelů jsem o tomto padělku už kdysi informoval.

Fotografie téhož padělku, který mi byl nabízen v září 2015.

Není to totiž poprvé, co jsem se s uvedeným obrazem setkal. Jeden obchodník mi jej nabízel již v září 2015. Obratem jsem mu odepsal, že to zcela určitě není KM. Následovala podrážděná odpověď, že to určitě Molnár je, protože to zakoupil přímo v rodině po KM a proto není naprosto žádných pochyb o pravosti. Zkrátka – obligátní řeči. Naštěstí již tato díla zanechávají digitální stopu a doufám, že tento obraz už se nikdy nikde nabízet nebude.