„U současné populace nalezneme největší koncentraci osob s haploskupinou R1B v západní Evropě a na britských ostrovech. A do této oblasti se také predikuje, že toto bylo místo, kde haploskupina R1B vznikla. Tady ti lidé přežívali a odtud se potom rozšiřovali dále do Evropy,“ popisuje genetik Daniel Vaněk. Podle něj je typická pro Germány a Kelty, proto se nazývá keltsko-germánská skupina.

>> Spíše než bombastické zjištění, že se nepotvrdil předpoklad, mě zaujal genetický rozbor ostatků. Proto ta citace z článku. Dokazuje to totiž teorii o asimilaci obyvatelstva. Slované nepřišli do prázdné země, ale v době svého příchodu byli nejsilnější etnickou skupinou v zemi a v boji (ať už vojenském či politickém) zvítězil jejich narativ (jazyk, náboženství, politický systém atd.). Ten v moderní době získal zásadní akceleraci díky nacionalismu 19. století, který u nás fungoval jako vymezení se proti nacionalismu germánskému.

Takže ty řeči o slovanském bratrství jsou zavádějící. Nejsme Slovani. V podstatě jsme všichni.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2831966-v-hrobe-pod-svatovitskou-rotundou-neni-knize-borivoj-reporteri-ct-zjistovali-kdo-tam?fbclid=IwAR0eOqid_w2L1nqjVIuyAnndFsaUtXxvbZyLsh7Zmtm6MUd4bhurtBdxVvQ